MARKALAR
McCULLOCH
McCulloch şirketinin tarihçesi 60 yıla yayılmaktadır. 1943’de Robert McCulloch isminde bir iş adamı McCulloch Motors Corporation unvanlı bir şirket kurdu. Birkaç yıl sonra şirket Wisconsin eyaletinden California eyaletine taşındı, burada McCulloch Motors 5-49 ismini taşıyan, iki kişilik bir model olan ilk motorlu testeresini üretti.

McCulloch 3-25 isimli, hafif, tek kişilik bir motorlu testereyi piyasaya sürerek motorlu testere sektöründe devrim yaptı. Kuzey Amerika ağaç işleri sektörü bir daha asla aynı olmayacaktı. 1950’li yıllarda, McCulloch Motors büyümeye ve yeni pazarlara doğru genişlemeye devam etti. Şirket 1958 yılında unvanını McCulloch Corporation olarak değiştirdi. Güçlü ve dünyaca tanınmış motorlu testerelere ek olarak, iş alanı şimdi uçak motorları ile kart motorlarını da içeriyordu.

McCulloch Power, 1968 yılında Mac 6 modelini piyasaya sürdüğünde yeni bir motorlu testere devrimi daha yaşandı. Tam dolu yakıt deposu ile 8.5 pound ağırlığında olan Power Mac 6, dünyanın en hafif motorlu testeresiydi. İnovasyonlar devam etti, dört yıl sonra uygun fiyatlı Mini Mac 1 geniş tüketici piyasasına sunuldu. Aynı zamanda, şirket elektrikli motorlu testereler imal etmeye başladı. 1970’li ve 80’li yıllarda, McCulloch ürün gamına çit budayıcılar, ot biçme makineleri ve yaprak üfleyiciler ekledi. Şirket şimdi açıkça bahçe malzemeleri üzerine odaklanmıştı. McCulloch 1988’de Arizona eyaletinin Tucson kentine taşınarak yeni bir şirket merkezi ve dağıtım tesisi açtı. Takip eden ürün inovasyonları arasında 1998’de hayata geçirilen elektrikli ot biçme makineleri var. 1999’da McCulloch Avrupa bölümünü Husqvarna AB şirketine sattı. Dokuz yıl sonra, Husqvarna Kuzey Amerika piyasasında da McCulloch markasının haklarını satın aldı.

O zamandan beri McCulloch bahçecilik ürünlerinin eksiksiz bir yelpazesini sunmaktadır: güçlü motorlu testereler, dayanıklı kırpıcılar, çim biçme makineleri, bahçe traktörleri ve çift budayıcılar. Her biri size işin yapılması için ihtiyaç duyduğunuz gücün tamamını verir.

Ürünleri incelemek için markanın sitesine gidebilirsiniz; http://www.mcculloch.com/tr/
Yazılım ve Tasarım
Geniş Açı